Sızma (Penetrasyon) Testi

Sızma Testi, ürün bağımsız bilgi sistemlerinin bilgi sistemlerini oluşturan ağ altyapılarını, donanım, yazılım ve uygulamalara, siber saldırganlardan önce test edilip, mevcut güvenlik açıklıklarının tespiti yapılarak gizlilik ihlali, veri yönlendirmesi ve hizmet kesintisi risklerinin giderilmesi adına çözüm önerilerinin sunulduğu hizmetler bütünüdür.

Firmamızın uzman ve sertifikalı ekibiyle birlikte gerekli analizler yaparak ağ, sistem ve yazılım katmanındaki güvenlik açıklarını tespit edip ilgili açıkların ortadan kalkması adına çözüm önerileri sunulmaktadır.

Sızma Testi (Penetrasyon Testi) PCI-DSS, ISO 27001, CoBIT gibi uluslararası standartların yanı sıra Türkiye’de KVKK, BDDK, EPDK ve SPK gibi düzenleyiciler tarafından da yapılması zorunlu tutulan çalışmalardır.

Yapılan Testler ve Açıklamaları

 
Dış Ağ Sızma TestiKuruluşumuzun internete açık sistemlerinin güvenlik testleridir. Bu test yapılırken sunucular üzerinde çalışan web uygulamaları da anonim bir şekilde test edilir.
Yerel Ağ Sızma Testi 

 

Kuruluşumuzun yerel ağında yapılmakta olan güvenlik testleridir.

Kablosuz Ağ Sızma Testi 

 

Kuruluşun sahip olduğu kablosuz ağlara yönelik sızma testleridir.

Web Uygulama Sızma Testi 

 

Kuruluşumuza ait web uygulamalarının detaylı güvenlik testleridir. Kuruluşun isteğine göre farklı yetki profillerinde testler gerçekleştirilir.

Mobil Uygulama Sızma TestiKuruluşun sahip olduğu mobil uygulamanın güvenliğine yönelik yapılan testlerdir. Uygulama statik ve dinamik olarak incelenir. Ayrıca uygulamanın iletişime geçtiği sunucular da incelemeye dahil edilir.
Sosyal Mühendislik Testi 

 

Kuruluş çalışanlarını hedef alan güvenlik testleridir. Test esnasında önceden belirlenmiş senaryolar üzerinden çalışanlara mail veya telefon yoluyla yapılan oltalama saldırıları gerçekleştirilir.

Servis Dışı Bırakma Testi 

 

Kuruluş sistemlerini veya web uygulamalarını erişilemez hale getirmenin mümkün olup olmadığını kontrol etmek amaçlı yapılan testlerdir.

Yük Testi 

 

Kuruluş uygulamalarının nasıl bir yük altında hizmet verip veremeyeceğinin kontrolünün sağlandığı testtir.

Dinamik Uygulama Güvenlik Testi 

 

Kuruluşa ait uygulamaların dinamik olarak güvenlik kontrollerinin gerçekleştirildiği testtir.

 

Daha detaylı bir bilgi alabilmek için aşağıdaki formu doldurup tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Teklif Alın